Szukam pożyczki – to cel dla wielu z Nas

Hasło szukam pożyczki stało się ostatnio mega popularne nie tylko w sieci ale także w ogłoszeniach w różnych dziennikach czy darmowych gazetkach lokalnych. Co prawda dla większości potencjalnych kredytobiorców pożyczki międzyludzkie oznaczają przede wszystkim wzajemne pożyczanie sobie pieniędzy w gronie przyjaciół i rodziny.

Tymczasem pożyczki prywatne (czy inaczej zwane pożyczkami społecznościowymi) stanowią na świecie prężnie rozwijającą się tendencję. Ludzie pożyczają pieniądze bezpośrednio tym, którzy potrzebują gotówki. Dzięki temu pomijane jest pośrednictwo banków. W normalnych warunkach bank pobiera lokaty i z tych pieniędzy udziela kredytów i pożyczek.

 

Gdzie pożyczyć pieniądze jak bank odmawia

Jak pokazują badania w naszym kraju są największe spready pomiędzy oprocentowaniem lokat, a oprocentowaniem pożyczek i wynoszą średnio około 18-20 procent. Właśnie dlatego wielu ekspertów spodziewa się upowszechnienia idei bezpośredniego pożyczania sobie pieniędzy. W Polsce funkcjonują nawet specjalne strony internetowe, których zadaniem jest kojarzenie potrzebujących środków z osobami, które chcą zainwestować.

Jak na razie ta forma pożyczania nie jest tak popularna jak w innych krajach ale pewnie nie długo się to zmieni bo coraz więcej osób szuka w ten sposób pomocy – gdy wszystkie inne sposoby na pozyskania kapitału zawiodły i nie można również liczyć na najbliższą rodzinę czy przyjaciół.

Poniżej więcej o portalach pośredniczących w pożyczkach pomiędzy ludźmi (tzw społecznościówki):

 

Warto zobaczyć także: