Pożyczanie od osób prywatnych – rób z głową!

Pożyczki prywatne

Pożyczki prywatne – są dla każdego

Istnieją specjalne serwisy pożyczkowe, które pomagają znaleźć i zdobyć prywatną pożyczkę gotówkową.
Oczywiście pobierają za to prowizję, najczęściej od kredytobiorcy, który na wstępie musi dokonać obliczeń, czy sama pożyczka prywatna poprzez serwis internetowy nie będzie go kosztowała więcej niż taka z instytucji kredytowej. Działają one na zasadzie licytacji lub konkretnych ofert składanych konkretnym ludziom. Jest to o tyle bezpieczniejsze rozwiązanie, gdyż użytkownicy oferujący pożyczki są przez serwis pożyczkowy sprawdzani.

Możesz także samodzielnie sprawdzić ilość transakcji danego użytkownika i w ten sposób zweryfikować jego uczciwość.

 

Kto weźmie więcej – bank czy osoba prywatna?

Na wstępie wskazane jest zadanie sobie pytania, czy warto pożyczać pieniądze od ludzi. Każdy, kto udziela prywatnych pożyczek sam ustala sobie oprocentowanie, wysokość prowizji oraz koszt udzielenia takiej pożyczki. Należy więc dokładnie przeanalizować, czy korzystniejszym rozwiązaniem nie będzie pożyczka gotówkowa od określonej instytucji, które w dobie walki o klienta, mają bardzo korzystne oferty, dostosowane do potrzeb kredytobiorców.

Ostrożność przy pożyczce prywatnej przede wszystkim!

Bardzo często osoby prywatne ogłaszające się na forach dyskusyjnych o temacie finansowym to zwykli oszuści. Wpierw oczekują na kontakt od osób chcących pożyczać pieniądze, a następnie podstępnie wyłudzają od nich tak zwany „wkład własny” w ustalonej przez siebie wysokości, a następnie odstępują od wirtualnego kontaktu.

Pamiętaj, żeby dobrze zweryfikować osobę, która na takim forum się ogłasza. Opinie innych użytkowników są tutaj stanowczo najlepszym wskazaniem. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi w ofercie takiej osoby, nie ryzykuj i nie wpłacaj nikomu własnych pieniędzy, bo nikt ich potem nie zwróci i zamiast uzyskać gotówkę na własne potrzeby, zyskasz dodatkowe długi.

 

Pożyczki prywatne

Zdarzają się również sytuacje, gdy oferty osób rzekomo prywatnych to podstawieni pracownicy banków lub instytucji kredytowych, którzy w ten sposób starają się zwerbować nowego klienta.
W toku korespondencji (najczęściej elektronicznej), podsuwają rozwiązanie kredytowe, którym jest oferta konkretnej firmy.

 

Pamiętaj, że kluczowe są Twoje własne obliczenia oraz szacunki, w jaki sposób będziesz spłacał dane zobowiązanie finansowe.

Może również okazać się, że osoba prywatna, wypowiadająca się na forum dyskusyjnym jest niezależnym doradcą finansowym. Wtedy za każdą udzieloną poradę, będzie wymagać od Ciebie zapłaty, niezależnie od tego, czy finalnie uda Ci się uzyskać pożyczkę od danej instytucji czy nie.

Warto zobaczyć także: