Porównanie chwilówek ich oprocentowania i warunków

Wielu dziennikarzy i komentatorów ekonomicznych krytykuje firmy pożyczkowe za wysokie oprocentowanie pożyczek, chwilówek i dodatkowe opłaty związane z zawieranymi transakcjami. Krytycy zdają się nie zauważać, że dla większości klientów instytucji parabankowych jest to jedyna forma otrzymania dodatkowych pieniędzy (dlatego prezentujemy tu nasze porównanie chwilówek).

Tanie pożyczki gotówkowe oferowane przez działające w Polsce banki przeznaczone są dla osób, które w zasadzie ich nie potrzebują.

Paradoks polega na tym, że ludzie, którzy posiadają dzisiaj zdolność kredytową, nie potrzebują najczęściej szybkich chwilówek.

Te potrzeby są charakterystyczne dla najniżej zarabiających. Innym paradoksem jest fakt, że znaczna rzesza Polaków wydaje więcej niż zarabia. Wynika to z rozmaitych patologii występujących na rynku pracy.

 

Pracodawcy starają się ograniczać nienaturalnie wysokie koszty pracy poprzez zawieranie jedynie najniższych umów o pracę lub zastępowanie stosunku pracy umowami cywilno-prawnymi. Znaczna część pracowników świadczy pracę beż żadnych umów.
W niektórych branżach jest to praktyka powszechna. Na czarno pracują budowlańcy, pracownicy rolni i szereg innych zawodów. W codziennym życiu umowy i gwarancje nie są pracownikom potrzebne do życia.

 

Dla nich liczy się przede wszystkim terminowa wypłata w umówionej wysokości. Kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy zatrudniony na czarno pracownik chce wziąć kredyt gotówkowy bez dochodów, które mógłby udokumentować.
Do niedawna wiele banków, które świadome były hipokryzji na naszym rynku pracy, pożyczało pieniądze na podstawie oświadczenia o wysokości miesięcznych zarobków. Niestety tego typu oferty spotykały się ze zdecydowanym sprzeciwem Komisji Nadzoru Finansowego, która uznawała je za praktyki ryzykowne.

 

Tego typu ograniczeń nie mają firmy pożyczkowe, które obracają własnym kapitałem i mogą swobodnie podejmować decyzje na jakich warunkach, komu i za ile pożyczają. Dzięki temu wiele osób, które zostały odprawione z niczym sprzed okienek bankowych może pożyczyć pieniądze i załatwić swoje bieżące sprawy. W serwisie http://www.bankon.pl/ proponujemy porównanie chwilówek online które mamy nadzieję pomoże wybrać tą najtańszą …

Warto zobaczyć także: