Ranking kredytowy hipoteczny a odsetki

Powiedzmy sobie szczerze, że szanse na przejrzenie ofert kredytów hipotecznych wszystkich banków są raczej znikome. Nawet gdyby ktoś się uparł i zaczął je systematycznie sprawdzać, to poznawszy ofertę ostatniego banku stwierdziłby, ze w pierwszym odwiedzonym banku zasady już uległy zmianie.

Dlatego poszukując kredyty wskazane jest, aby mieć pod ręką jakikolwiek ranking kredytów hipotecznych (u Nas ułożony według najczęściej zamawianych), który pozwoliłby określić przynajmniej kredyt którego z banków cieszy się największą popularnością, jest najtańszy, ma najbardziej elastyczne raty lub najniższe opłaty dodatkowe.

 

Nie zapominajmy jednak, że ani podobny ranking, ani nawet najlepszy kalkulator kredytów hipotecznych nie da jednoznacznej odpowiedzi wskazującej na konkretny bank, w którym powinniśmy zaciągnąć kredyt.
Każdy przypadek jest indywidualny, więc podobne wskazania, nawet jeśli w wielu rankingach jako najlepszy będzie wskazany kredyt hipoteczny w Getin Banku, należy traktować nie tyle, jako rozwiązania, co jako pewne wskazówki, dzięki którym możemy ustalić przynajmniej w którym banku raczej nie chcemy mieć kredytu.

 

Jaka jest skuteczność przewidywań rankingów?

To opracowania statystyczne, a więc mają ograniczoną moc, jednak jako pomoc okazują się często niezastąpione.

Warto zobaczyć także: