Gdzie po nisko oprocentowany kredyt gotówkowy?

Oferty kredytów gotówkowych proponowanych przez poszczególne banki różnią się między sobą kosztami prowizji, okresem spłaty, wysokością poszczególnych rat, ale również warunkami, jakie należy spełnić, aby móc otrzymać gotówkę i jak znaleźć nisko oprocentowany kredyt ?

 

Zwykle bank wymaga od osoby składającej wniosek przedłożenia dokumentów potwierdzających fakt, że ma zapewnione przez określony okres czasu dochody. Dokument ten określa również, w jakiej wysokości są to dochody. Bank może wymagać również od kredytobiorcy informacji dotyczących tego jak wygląda możliwość zabezpieczenia przez niego kwoty kredytu, czy posiada nieruchomości lub cenne ruchomości.

 

Ile kosztuje kredyt w banku ?

Bardzo często poruszana jest również kwestia związana z pozostałymi członkami rodziny. Natomiast kredytobiorca nie tylko stara się ocenić swoje szanse na otrzymanie kredytu, ale również bardzo dokładnie porównuje ze sobą ofertę poszczególnych banków. Stara się wybrać nie tylko nisko oprocentowany kredyt gotówkowy, ale zwraca również uwagę na wszystkie znajdujące się w umowie zapisy. Ma świadomość tego, że kredyt, który przedstawiany zostaje, jako najtańszy na rynku, w rzeczywistości może się okazać bardzo kosztowny…

Wynika to między innymi z faktu, że są to kredyty, które pomimo tego, że mają bardzo niskie oprocentowanie, to bank pobiera bardzo wysoką opłatę za przygotowanie wniosku. Koszty kredytu podnoszone są również przez tak zwane koszty manipulacyjne, obowiązkowe ubezpieczenie. Kolejnym sposobem bardzo często stosowanym przez banki wpływającym na podnoszenie kosztów udzielonego kredytu jest naliczanie opłat za monity listowane oraz telefoniczne.

 

Nie bez znaczenia są również wysokie odsetki, jakie zwykle bank zaczyna naliczać, chociażby za jeden dzień spóźnienia się ze spłatą raty kredytu. Z tego też względu tak ważne jest to, aby przed podpisaniem umowy bardzo dobrze zapoznać się z umową. Ubiegając się o przyznanie kredytu należy mieć świadomość tego, że dużo ważniejsze są tak zwane ukryte koszty. To one w rzeczywistości decydują o tym, ile kosztuje kredyt, jaką kwotę należy zwrócić do banku.

 

W konsekwencji okazuje się, że rozwiązanie wybrane przez osobę wcale nie musi być dla niej najbardziej korzystne. Potwierdza to często kalkulator pożyczki, który coraz częściej uwzględnia w swoich obliczeniach również ukryte koszty kredytów oferowanych przez poszczególne banki.

Warto zobaczyć także: